loading

Samochody Opla z fabryczną instalacją LPG.

Przejdź do Kalkulatora korzyści LPG.

 

Firma Opel jest głęboko zaangażowana w prace nad różnymi napędami alternatywnymi, w tym pojazdami elektrycznymi takimi, jak rewolucyjny Opel Ampera. Coraz większa gama naszych modeli wyposażona w silniki spalinowe przystosowane do zasilania gazem LPG stanowi potwierdzenie naszego proekologicznego podejścia oraz odpowiedź na zwiększający się popyt na takie auta wśród coraz bardziej oszczędnych i świadomych ekologicznie nabywców europejskich.

 

Zalety fabrycznej instalacji LPG Opla:
 

  • Silnik specjalnie przygotowany do zasilania LPG
  • Najwyższa jakość i trwałość układu napędowego
  • Wlew LPG umieszczony obok wlewu benzyny
  • Praktyczne umiejscowienie zbiornika LPG w miejscu kola zapasowego
  • Przełącznik trybu zasilania w konsoli środkowej
  • Poziom wypełnienia zbiornika gazu widoczny na zestawie wskaźników
  • Instalacja objęta pełną fabryczną gwarancją producenta 
 

 

Ekologiczny sposób na oszczędność


Innowacyjne jednostki napędowe LPGTEC mogą być zamiennie zasilane gazem LPG lub benzyną. Wystarczy nacisnąć przycisk na desce rozdzielczej, aby zmienić źródło zasilania. Korzystanie z gazu LPG oznacza też mniejszą ilość emitowanych spalin.

 

 

 
 

Wygodnie i bez wyrzeczeń


Wszystkie modele Opla LPGTEC dysponują pełną funkcjonalnością wersji standardowych, gdyż posiadają jednocześnie zbiornik gazu i benzyny. Zostały zaprojektowane z myślą o intensywnej eksploatacji z wykorzystaniem paliwa LPG. Już na etapie produkcji układ napędowy został dostosowany do korzystania z dwóch różnych rodzajów paliwa, aby jego trwałość pozostała na tym samym, wysokim poziomie.

 
 
  

 

Pełna integracja


Dostosowany do potrzeb klienta układ LPG Opla posiada praktyczne rozwiązanie umiejscowienia zbiornika LPG, w miejscu kola zapasowego, co powoduje, że kabina pasażerska i bagażnik nie są niczym ograniczone. Zestaw naprawczy do opon stanowi standardowe wyposażenie wszystkich samochodów LPG.

 
  

 

 

Szeroka gama modelowa


Po Corsie 1.2 LPG, która zadebiutowała w 2011 roku, wprowadziliśmy do sprzedaży kolejne dwa modele – Astrę i Merivę – napędzane nowoczesnym silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX. Niedawno do sprzedaży trafiła także Insignia i Zafira Tourer z silnikami LPGTEC. Szeroka gama modelowa LPGTEC spełni oczekiwania każdego kierowcy.

 

 
 Poziom emisji CO2 jest 10-13 proc. niższy od przeciętnego i możesz zmniejszyć także swoje koszty paliwa o ok. 40 proc., niezależnie od dystansu jaki pokonujesz w ciągu roku. W niektórych krajach zapłacisz również niższe podatki. Modele LPG mogą być zasilane benzyną – przełączenie następuje automatycznie, ale można je także wykonać za pomocą przycisku – tak więc nie ma powodu do niepokoju.

 

Samochody posiadające fabryczną instalację LPG:

 

Opel Corsa 3d z silnikiem 1.2 16v 85KM juz od 43 750 zł

 

Opel Corsa 5d z silnikiem 1.2 16v 85KM juz od 45 050 zł

 

Opel Meriva Enjoy z silnikiem 1.4 TURBO 120 KM MT5 już od 69 100 zł

 

Opel Astra IV 5d Enjoy z silnikiem 1.4 TURBO 140 KM MT6 już od 75 000 zł

 

Opel Astra IV Sports Tourer Enjoy z silnikiem 1.4 TURBO 140KM MT6 już od 78 900 złKliknij poniższą ikonkę, aby zobaczyć prezentację. 

Do góry